40 de persoane salvate de Salvamont în ultimele 24 de ore.
Într-o operațiune intensă desfășurată în ultimele 24 de ore, echipele Salvamont au intervenit pentru salvarea a 40 de persoane, dintre care zece au necesitat transport la spital, anunță Salvamont România.
Potrivit informațiilor transmise de Dispeceratul Național, au fost înregistrate 26 de apeluri de urgență care au solicitat intervenția salvamontiștilor în diverse situații critice în zonele montane. Cele mai multe apeluri au fost înregistrate pentru Salvamont Prahova și Salvamont Zărnești, cu patru și respectiv trei solicitări.