2 agenți de pază, găsiți miercuri băuți în timp ce erau la locul de muncă, în Săcele.
La data de 24 iulie, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Săcele au organizat și desfășurat o acţiune, în municipiul Săcele, care a avut ca scop prevenirea şi combaterea infracţiunilor contra persoanei și patrimoniului, prin verificarea respectării legislației pe linia pazei obiectivelor, bunurilor, valorilor și protecției persoanelor.
Acțiunea a urmărit, în principal, dacă modul de organizare și executare a activității de pază respectă consemnul general și particular,