Astăzi, 28 noiembrie, polițiștii Serviciului Rutier, împreună cu cei de la Siguranță Școlară și Prevenirea Criminalității au desfășurat o activitate preventivă, la care au participat aproximativ 320 de elevi care desfășoară cursuri după-masă.
Pentru a nu fi implicați în evenimente rutiere nedorite, polițiștii de la Rutieră le-au adus în atenție câteva reguli ce trebuie respectate în deplasarea pe drumul public,